Aktualności


Lekarze poparzyli noworodka. Rodzice otrzymali odszkodowanie.

21.10.2020

Na oddziale położniczym jednym z szpitali w województwie lubelskim doszło do przykrego w skutkach wydarzenia. W wyniku zaniedbania personelu, noworodek został poparzony środkami chemicznymi. Przez pierwszy rok życia mały człowiek sporo się wycierpiał. Z pomocą kancelarii Mediator, rodzice odzyskali odszkodowanie od szpitala.

Zaniedbanie personelu medycznego

Pojawienie się dziecka w życiu rodziny jest zawsze ogromnym wydarzeniem. Pierwsze dziecko to prawdziwa rewolucja. Ciąża młodej kobiety przebiegała prawidłowo i małżeństwo nie mogło doczekać się pojawienia na świecie swojego potomka. Bezpośrednio po porodzie w szpitalu doszło do wypadku. Personel szpitala nie zwrócił dostatecznej uwagi noworodkowi, przez co doszło do poparzenia środkami chemicznymi w okolicy krocza.

Leczenie noworodka po powstaniu obrażeń na skutek błędu medycznego

Dziecko przez pierwszy rok życia musiało być traktowane w bardzo specjalny sposób. Każda zmiana pieluchy wiązała się ze smarowaniem poparzonej skóry specjalnymi maściami. Rodzice musieli zachować maksimum bezpieczeństwa i sterylności. Chłopczyk miał problem z oddawaniem moczu. Był marudny i płaczliwy. Rodzice dziecka bardzo przeżywali wypadek i obawiali się o zdrowotną przyszłość syna. Po pół roku od wypadku para rozpoczęła poszukiwania kancelarii odszkodowawczej, która pomogłaby odzyskać odszkodowanie od szpitala za spowodowanie obrażeń u syna. Mediator podjął się dochodzenia roszczenia i reprezentowania rodziców przed ubezpieczycielem.

Odzyskanie odszkodowania za zaniedbanie medyczne w województwie lubelskim

Błędy medyczne są dość trudne do udowodnienia. W tym wypadku jednak wina ewidentnie leżała po stronie personelu szpitala. Po wystosowaniu roszczenia do ubezpieczyciela szpitala, ubezpieczyciel przyznał decyzją odszkodowanie w łącznej wysokości 12 000 złotych tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz za poniesione koszty. Wypadek na szczęście nie wpłynął na dalsze życie chłopca. Po roku od poparzenia po tamtym wypadku nie było już śladu. Żadko takie przypadki kończą się na drodze polubownej. W większości przypadków ubezpieczyciel odmawia odszkodowania i wtedy pozostaje długa drogs sądowa.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższą kwotę ODSZKODOWANIA można uzyskać"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej