Aktualności


Lubelskie. Sąd przyznaje odszkodowanie za wypadek w pracy.

16.11.2020

Do wypadku doszło w jednym z zakładów pracy na terenie województwa lubelskiego. Mężczyzna podczas pracy przy taśmie produkcyjnej, został wciągnięty w taśmociąg. Poszkodowany znacznie przyczynił się do wypadku, jednak sąd uznał, że należy mu się odszkodowanie.

Wypadek w pracy – ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania


Mężczyzna od kilku lat sezonowo pracował przy taśmie produkcyjnej. Jego zadaniem była kontrola nad workami, które miały wpadać do odpowiedniego pojemnika. W dniu wypadku, mężczyzna po przerwie, pierwszy wszedł na hale produkcyjną i włączył taśmę. Po włączeniu zauważył leżący pod taśmą metalowy element. Schylił się by go podnieść. W tym momencie taśmociąg chwycił go za rękę i zaczął wciągać. Pracownik hali zaczął krzyczeć i natychmiast zjawił się ktoś, kto wyłączył taśmę. Wypadek doprowadził do poważnych obrażeń. Poszkodowanemu groziła amputacja ręki, została przerwana tętnica, połamane żebra, doznał odmy płucnej i niewydolności oddechowej. Stan poszkodowanego przez kilka tygodni był dość ciężki i wymagał hospitalizacji. Do amputacji nie doszło, jednak pomimo leczenia i kilkumiesięcznej rehabilitacji, ręka pozostaje niesprawna. Z pomocą kancelarii Mediator, poszkodowany postanowił ubiegać się o odszkodowanie. Ubezpieczyciel sprawcy jednak odmówił przyznania odszkodowania twierdząc, że całą winę za wypadek ponosi pracownik. Sprawa trafiła przed sąd, mimo że pracodawca nie zadbał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy uregulowanych w kodeksie pracy.


Sąd przyznaje poszkodowanemu odszkodowanie

Pomimo tego, że ubezpieczyciel odmówił przyjęcia odpowiedzialności i odmówił odszkodowania – sąd uznał, że wprawdzie poszkodowany przyczynił się do powstania szkody, jednak nie ponosi całej odpowiedzialności za wypadek. Wartość całkowita odszkodowania przyznanego przez sąd wyniosła 110 000 złotych, ale obniżono tę kwotę o 60% z powodu przyczynienia. Poszkodowany po roku otrzymał 44 000 złotych odszkodowania plus odsetki. Klient uznał to za sukces, my także z uwagi na faktycze przyczynienie samego poszkodowanego. Tylko dzięki konsekwencji naszej kancelarii prawnej, sprawa o odszkodowanie zakończyła się sukcesem !


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższą kwotę ODSZKODOWANIA można uzyskać"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej