Aktualności


Lubelskie – ogromne podwyższenie odszkodowania przez sąd

04.07.2018

W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów, 50-letnia sprawna i aktywna kobieta doznała bardzo rozległych obrażeń, które raz na zawsze pozbawiły ją możliwości prowadzenia tak aktywnego życia jak przed wypadkiem. Kobieta rozpoczęła ubieganie się o odszkodowanie. Ubezpieczyciel w sumie wypłacił 70 000 złotych tytułem zadośćuczynienia. Zobaczcie sami jaką kwotę przyznał sąd!

Wypadek komunikacyjny niedaleko Lublina - odszkodowanie wyrokiem sądu

Kobieta doznała ogromnych obrażeń wewnątrznarządowych w tym złamania żeber, złamania kości łonowej, odmy płucnej, złamania kości udowej uraz poważnego urazu gałki ocznej w wyniku którego kobieta straciła możliwość widzenia w jednym oku. W wyniku operacji oka na powiece kobiety pozostały blizny, które uniemożliwiały jej zamknięcie. Poszkodowana zatem została jeszcze dodatkowo oszpecona. W wyniku wypadku nie najlepiej miała się psychika kobiety, u której zdiagnozowano zespół stresu pourazowego. Dopiero po dwóch latach od wypadku, kiedy poszkodowana przełamała lęk i wróciła do obowiązków zawodowych, jej stan psychiczny się poprawił.

Zakończenie sprawy o odszkodowanie dla mieszkańca Lublina

Poszkodowana z pomocą kancelarii Mediator wystąpiła z roszczeniem odszkodowawczym do ubezpieczyciela sprawcy. Ubezpieczyciel w drodze postępowania likwidacyjnego przyznał najpierw 50 000 złotych tytułem zadośćuczynienia, a następnie jeszcze 25 000. Kwota ta nie była satysfakcjonująca dla poszkodowanej – a pełnomocnik także uznał, że należy walczyć o adekwatną do obrażeń kwotę odszkodowania powypadkowego. Sprawa trafiła do sądu. Po dość długim postępowaniu sądowym, sąd uznał, że adekwatną kwotą będzie aż 270 000 złotych wraz z należnymi odsetkami. Sąd ustalił także odpowiedzialność ubezpieczyciela za skutki wypadku mogące wystąpić w przyszłości.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższą kwotę ODSZKODOWANIA można uzyskać"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej