Aktualności


Rowerzystka i bus – wypadek w Lublinie

15.02.2021

37-letnia kobieta, jadąc na rowerze jedną z ulic na Czechowie w Lublinie została potrącona przez ciężarówkę. Choć takie wypadki najczęściej kończą się tragicznie, kobiecie udało się przeżyć. Wypadek w ogromnym stopniu odbił się na zdrowiu i całym późniejszym życiu. Mediator to dobra kancelaria odszkodowawcza z Lublina. Otrzymaliśmy odszkodowanie z polisy OC sprawcy.

Wypadek rowerzystki w Lublinie

Kobieta będąca ofiarą wypadku, głównie poruszała się na rowerze. Nie miała prawa jazdy, a rower traktowała jako swój ulubiony i główny środek transportu. Kobieta jeździła na rowerze niemal wszędzie – na zakupy, w odwiedziny lub rekreacyjnie. W dniu wypadku wracała z bazaru znajdującego o 1000 m od miejsca zamieszkania. Aby dotrzeć do celu musiała przejechać nieco bardziej ulicą. Do wypadku doszło w momencie, kiedy kierowca busa rozpoczął wyprzedzanie rowerzystki. Nie zachował należytej ostrożności i podjechał zbyt blisko doprowadzając do potrącenia. Poszkodowana wypadek przypłaciła złamaniem biodra, złamaniem żeber, odmy opłucnowej i urazu płuca. Hospitalizacja trwała kilka tygodni. Po powrocie do domu kobieta przez kolejne kilka tygodni nie mogła żyć samodzielnie. Wymagała opieki w codziennych czynnościach i pomocy w robieniu zakupów. Przez kilka miesięcy kobieta praktycznie nie wychodziła z domu. Potem jeszcze przez m-c poruszała się o kulach. Jej życie w ogromnym stopniu się zmieniło. Z aktywnej, radosnej kobiety stała się wylękniona i niechętna podejmowaniu codziennych wyzwań.

Odszkodowanie z polisy OC busa za wypadek w Lublinie

Kiedy kobieta poczuła się już nieco lepiej, postanowiła ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC kierowcy ciężarówki. Pierwsza decyzja była rozczarowująca – kobieta otrzymała jedynie 5000 złotych odszkodowania. Kancelaria odszkodowawcza Mediator kontynuowała i mimo, że to trudne uzyskała dodatkowe świadczenie. Ostatecznie, poszkodowana rowerzystka otrzymała na drodze polubownej łącznie 80000 złotych tytułem odszkodowania oraz zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Kwota byłaby wyższa, gdyby od razu poszkodowana zleciła swoją sprawę profesjonalistom. Nie umiejętne dokumentowanie i nie właściwe uzasadnienie roszczenia niestety jest szkodliwe i pomniejsza końcowy efekt. Warto aby inni poszkodowani o tym pamiętali.

Efekt: skuteczna kancelaria odszkodowawcza Lublin to Mediator


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższą kwotę ODSZKODOWANIA można uzyskać"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej