Aktualności


Wypadek z udziałem rowerzystki w Lublinie.

10.10.2020

Kierowca samochodu osobowego nieuważnie obserwował jezdnię podczas cofania i doprowadził do potrącenia prawidłowo jadącej rowerzystki. Poszkodowana doznała obrażeń ciała. Po kilku miesiącach otrzymała odszkodowanie z polisy OC sprawcy.

Wypadek komunikacyjny – potrącona rowerzystka

Kobieta jechała w stronę swojego miejsca zamieszkania. W dniu wypadku wracała od swojej mamy mieszkającej kilka kilometrów dalej. Podczas przejeżdżania prawą stroną jezdni, wzdłuż której znajdowały się prywatne posesje. W pewnym momencie z jednej z nich, drogą dojazdową wyjeżdżał samochód wykonując manewr cofania. Kierowca nie zachował należytej ostrożności i potrącił rowerzystkę jadącą droga z pierwszeństwem przejazdu. Kobieta przewróciła się, a sprawca wezwał pogotowie. Poszkodowana została odwieziona do najbliższego szpitala.

Obrażenia po wypadku

W szpitalu zdiagnozowano szereg obrażeń. W wyniku wypadku poszkodowana doznała stłuczenia głowy, urazu kręgosłupa szyjnego, urazu stawu barkowego i ogólnych potłuczeń ciała. Na oddziale szpitalnym udzielono kobiecie pierwszej pomocy i z zaleceniami odesłano do domu. Po kilku dniach kobieta miała się zgłosić w poradni ortopedycznej na kontrolę. Urazy, jakich doznała poszkodowana w wyniku wypadku komunikacyjnego, nie były bardzo poważne, jednak przez kilka miesięcy znacznie utrudniły jej codzienne funkcjonowanie.

Odzyskanie odszkodowania za wypadek komunikacyjny w Lublinie

Już po kilku tygodniach od zdarzenia poszkodowana postanowiła ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe. W formalnościach pomogła kobiecie kancelaria odszkodowawcza Mediator. Droga do odzyskania odszkodowania była wieloetapowa. W pierwszej decyzji przyznano kobiecie jedynie 5000 złotych. Powołano komisje lekarską i po wystawieniu opinii dodatkowo wypłacono 2000 złotych. Po reklamacji ubezpieczyciel wypłacił dodatkowe 3000 złotych. Doszło do negocjacji z ubezpieczycielem w wyniku których, poszkodowana ostatecznie otrzymała 20 500 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższą kwotę ODSZKODOWANIA można uzyskać"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej